Klocki z serii Lego Friends, czyli opowieść o przyjaźni

Lego Friends, jedna ze znanych serii klocków Lego, to ulubione klocki małych dziewczynek. Bohaterkami zestawu są laleczki: Emma, Mia, Olivia, Stephanie i Andrea. Bohaterki mieszkają w małym miasteczku Heartlake City blisko jeziora. Kolejne zestawy klocków po złożeniu umożliwiają kreatywne zabawy, w których małe laleczki odgrywają najróżniejsze role.

Jakie zestawy klocków Lego Friends można znaleźć w sklepach z zabawkami?

  • Centrum handlowe w Heartlake City
  • Wielki hotel w mieście Heartlake
  • Domek na drzewie przyjaźni
  • Przyczepa na wystawę koni
  • Magiczne wesołe miasteczko z kolejką górską
  • Szkoła aktorska Andrei
  • Ekologiczna farma
  • Szpital w Heartlake

Zestawów jest o wiele więcej, nie sposób wymienić wszystkich. Warto zauważyć, że po złożeniu klocki służą do kreowania najróżniejszych sytuacji z życia, rozwijając wyobraźnię dziecka.

Pięć małych laleczek

Każda laleczka ma własne zainteresowania i pasje. Andrea lubi śpiewać i tańczyć, kocha występy na scenie. Mia jest wielbicielką przyrody i świata zwierząt. Kocha konie, przygotowuje je do udziału w wystawach. Stephanie to urodzona sportsmenka, uwielbia biegać i pływać, jest trenerką dla swoich czterech przyjaciółek. Emma to kreatywna artystka, kochająca tworzyć nowe rzeczy. Olivia zaś ma duszę badacza i naukowca. Jej pasją jest praca w laboratorium. Ta myślicielka umie poradzić sobie w każdej niemal sytuacji. Przyjaciółki uwielbiają się nawzajem i zawsze sobie pomagają.

 Na czym polega magia Lego Friends?

Jak wszystkie zestawy Lego, klocki te to przede wszystkim świetna zabawa i miło spędzony czas. Ich składanie pomaga ćwiczyć zdolności manualne dziecka, umiejętność skupienia uwagi, spostrzegawczość i cierpliwość. A po złożeniu? Możliwość zabaw jest nieograniczona, wszystko zależy od inwencji i wyobraźni dzieci. Maluchy mogą odgrywać masę scen dotyczących życia codziennego, tworzyć własną fabułę, wymyślać najróżniejsze historie.

Zestawy Lego Friends uświadamiają dzieciakom, jak ważne w życiu są relacje. Przyjaciele wspierają się, pomagają sobie wzajemnie i doskonale się uzupełniają. Dokładnie tak, jak pięć małych laleczek.