Lego Friends – radosne zestawy dla przyjaciółek

Lego Friends to linia, która mocno wyróżnia się na tle innych zestawów duńskiego producenta klocków. Te pudełka mają bardzo mocno sprecyzowaną grupę odbiorców, a raczej odbiorczyń. Przeznaczone są przede wszystkim dla dziewczynek.

Lego Friends – zabawy bez walk i agresji

Lego Friends pozwala składać modele inspirowane wyidealizowanym życiem amerykańskich miasteczek. W pudełkach znajdziemy budowle z fikcyjnego Heartlake City. Tutaj wszystko jest piękne, kolorowe i zawiera odrobinę luksusu. Tutaj też żyją tytułowe przyjaciółki. Jest ich pięć i oczywiście każda z nich pracuje w zawodzie marzeń.

  • Andrea jest piosenkarką, a przynajmniej zajmuje się śpiewaniem
  • Emmę najbardziej pociągają sztuki plastyczne
  • Mia kocha przyrodę i zwierzęta. Ratowanie ich to jej ulubione zajęcie.
  • Oliwia to miks naukowczyni i inżynierki. Generalnie, jeśli trzeba coś zbudować, najlepiej zwrócić się do niej.
  • Stephanie to dziewczyna, która uwielbia sport. Jest fit i uprawia właściwie wszystkie możliwe dyscypliny.

Niektóre zestawy z serii Lego friends to po prostu budynki z Heartlake City. Większość pudełek jest jednak nierozerwalnie związana z jedną z postaci i nawiązuje do jej charakteru oraz upodobań.

Lego Friends – przykłady modeli w linii

Lego Friends jest nierozerwalnie związane z serialem o tym samym tytule. W kolejnych seriach możemy śledzić przygody tytułowych przyjaciółek. I bawiąc się tymi klockami, możemy spróbować odtworzyć Heartlake City, jakie znamy z ekranu.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy zbudowali jego własną wariację. Przykładowe zestawy z serii, jakie możemy kupić to:

  1. Domek na drzewie. Tutaj oczywiście rządzić będzie zafascynowana przyrodą Mia.
  2. Szkoła artystyczna. Pozostałe przyjaciółki mogą przyjść tutaj, aby odwiedzić kreatywną Emmę.
  3. Wesołe miasteczko, a raczej ‘carnival’ w stylu amerykańskim. Akurat w tym momencie odwiedza Heartlake, aby dostarczyć jego mieszkańcom jeszcze więcej rozrywki.

Pamiętajmy też, że poszczególne elementy Lego Friends mocno się różnią od tego, co możemy znaleźć w innych zestawach. Jako przykład należy wymienić fakt, że figurki są o wiele bardziej realistyczne.