Zbuduj radosną krainę z Lego Friends

Lego Friends to kolejny dowód na to, że duńska firma świetnie potrafi dostosowywać nowe linie do konkretnych grup odbiorców. Ta konkretna seria zestawów jest skierowana przede wszystkim do dziewczynek. Zajmuje podobne miejsce na rynku co domki dla lalek.

Lego Friends – zbuduj radosne miasteczko

Lego friends dostępne online jest osadzone w bardzo konkretnym miejscu. Większość budynków w zestawach z tej linii znajduje się bowiem w Heartlake City. To miasteczko będące uosobieniem współczesnej, amerykańskiej idylli.

Tutaj wszystko jest wielobarwne i radosne. Tutaj żyje się szczęśliwie, a każda z bohaterek pracuje w zawodzie marzeń. Bo tak. Lego Friends ma konkretne bohaterki.

To pięć przyjaciółek, które zamieszkują miasteczko. Jedna z nich jest piosenkarką. Inna zajmuje się śpiewaniem. Trzecia sprawuje opiekę nad zwierzętami, a czwarta buduje niesamowite maszyny.

Piąta z kolei uwielbia sport i wszystko, co z nim związane.

Warto wspomnieć o tym, że znaczna część budynków jest przypisana do konkretnych bohaterek i ma charakter nawiązujący do ich zainteresowań. Możemy więc nabyć dom Emmy, bazę ratunkową Mii albo pokój Stephanie z jej licznymi nagrodami sportowymi.

Co odróżnia Lego Friends od innych zestawów?

Jak już wspomnieliśmy powyżej Lego Friends jest o wiele bardziej kolorowe niż pozostałe zestawy. Wyróżnia się też nawiązaniami do motywów znanych nam z seriali obyczajowych. Bohaterki żyją szczęśliwie, a idyllę przerywają tylko niewielkie problemy.

Sporym wyróżnikiem w tym wypadku są też figurki. Znacznie odróżniają się od innych ludzików Lego. Przede wszystkim większość z nich to postacie kobiece. Już na pierwszy rzut oka zauważymy też, że mają o wiele więcej szczegółów. Są bardziej smukłe i zdecydowanie mniej kanciaste.

Ich ubrania posiadają wyraźne wzory. To samo tyczy się twarzy i fryzur. Ludziki również pod tym względem posiadają o wiele więcej detali.

Jest to zabieg, który oczywiście ma za zadanie przyciągnięcie uwagi konkretnej grupy odbiorców, a raczej odbiorczyń. Wiele dziewczynek uwielbia się bawić w rewie mody, a z pozbawionymi szczegółów postaciami jest ją raczej ciężko zorganizować.